MÓJ PRZYJACIEL PIES

MÓJ PRZYJACIEL PIES

Witaj!

Masz problem z psem? Albo chcesz dostać psa ale nie wiesz jakiego wybrać? Trafiłeś w idealne miejsce! Tutaj dowiesz się wszystkiego o psach. O tym jak je wychwać i jaki będzie idealny dla Ciebie! Jeśli rematu, który cię interesuje, nie znajdziesz tutaj, śmiało pisz pod adres krug05@o2.pl. Weźmiemy pod uwagę każdy pomysł.

Jakiego psa wybrać?

Wiele ludzi zadaje sobie takie pytania jak: czy to na pewno dobry pomysł? Pies czy suka? Jakie nadać imię? Czy umiem dobrze się nim zająć? Jaka rasa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz tu.

PYTANIE 1:CZY TO DOBRY POMYSŁ?

Otóż to nie takie proste. Trzeba psa karmić, wyprowadzać, bawić się a przy niektórych rasach też czesać, przycinać, przemywać oczy woskiem i czyścić uszy. Tak ogółem na początku, każdą chwilę chce się spędzać z nim. Ciągle się bawić (oczywiście z tą zabawą to raczej dzieci i młodzież). Lecz po pewnym czasie to wszystko zaczyna robić się... najzwyczajniej nudne. W takich chwilach najlepiej pomyśleć o pozytywach.

Osoby starsze mogą nie mieć siły na wychodzenie a jeśli mieszkają same i pies nie będzie wystarczająco dużo wychodził, może załatwić się w domu. Jedno z rozwiązań to ogród. Ale chyba mało kto lubi chodzić po osiusianiym trawniku (zwłaszcza boso w lato) i "bawić się" w omijanie kup. Niektóre psy nie tylko muszą się na dworze załatwiać. Potrzebny im ruch. Więcej lub mniej w zależności od rasy. Ja osobiście osobom starszym bardziej polecam kota, rybkę czy chomika.

Drugą kategorią jest młodzież. To jest głównie informacja dla rodziców. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny mogą nie chcieć zająć się psem się psem bo wolą zpodkać się z przyjaciółmi, drugą połówką czy może pograć na komputerze.

Dzieci: co tu dóżo mówić. To chyba one są najchętniejszą grupą do zajmowania się psem. Ale ten nawyk z czasem znika. Jeśli chodzi o MAŁE dzieci to trzeba pomyśleć o takiej rasie, która nie skrzywdzi dziecka.

Oczywiście po tym co jest napisane wyżej nie wolno się zniechęcać. Pies to jednak dużo radości kryjącej się za tymi wadami. Może rozśmieszyć, pocieszyć. To na prawdę najleprzy przyjaciel człowieka. Możesz mu o wszystkim powiedzieć a każdy wie, że jeśli coś złego się stanie to zawsze jest lepiej gdy się komuś o tym powie.

PYTANIE 2: PIES CZY SUKA

To jedno z tych trudniejszych pytań. Posiadając suczkę pod czas cieczki różne psy, bezpańskie i te na smyczy, mogą spróbować mieć z nią szczeniaczki. Można też sukę wykastrować. Niestety suka może wtedy zupełnie zmienić swoje zachowanie. Niektórzy mówią, że wolą suczki bo "są ładniejsze". Nie rozumiem ich. A co do psów, to nie widzę istotnych wad. Nie żebym u suk widziała. Dla mnie to bez różnicy.

PYTANIE 3: JAKIE NADAĆ IMIĘ

Odpowiedź jest prosta: takie żeby pasowało. To oczywiste, że np. york miniatunka nie może mieć na imię Brutus a bokser Mikuś.

PYTANIE 4:CZY UMIEM DOBRZE SIĘ NIM ZAJĄĆ

Karzdy pies potrzebuje wychodzenia, ruchu, miłości, jedzenia i wody. Dodadkowo niektóre rasy szczotkowania, przycinania, czyszczenia uszu i przemywania oczu woskiem. Wychowanie psa jest dość kosztowna ale z drugiej strony tak samo jest z dziećmi. A kontynuując temat dzieci. Jeśli w domu znajduje się małe dziecko trzeba wziąść rasę, która nie szczeka i lubi dzieci.

PYTANIE 5: JAKA RASA

Szukając odpowiedniej rasy najpierw trzeba znać odpowiedzi na poprzednie pytania. Niektóre psy potrzebują muc się wybiegać, inne nie tolerują dzieci. Idealnej rasy warto poszukać w książkach, gazetach i na naszej stronie. Jeśli chcecie rzeby jakaś konkretna rasa pojawiła się na stronie piszcie pod adres

krug05@o2.pl

Kontakt

krug05@o2.pl